Form Modülü Spam Koruması Önlemlerimizi İyileştirdik

Form Modülü Spam Koruması Önlemlerimizi İyileştirdik

Tunç Web ile oluşturduğunuz formlar için çok güçlü spam koruma önlemlerimiz olmasına rağmen, son zamanlarda bazı bayilerimizden istenmeyen formlar geldiğine dair uyarılar aldık.

Yaptığımız incelemelere göre, spam botlarının (spam göndermek için hazırlanan zararlı yazılımlar) hangi engelleri nasıl aştığını tespit ettik ve spam koruma algoritmamızı daha kuvvetli hale getirecek bir dizi yeni önlemler aldık, yazılıma entegre ettik.

Aslına bakarsanız reCAPTCHA gibi (ben robot değilim) uygulamalarını formlarımıza eklemek işin en kolay kısmı olurdu. Bu kolaylığın bedeli ise, form dönüşüm oranlarının azalması, yani ziyaretçilerinizin kendini insan olarak kanıtlamaya çalışmaktan vazgeçip, sizin daha az form almanızın istatistiksel olarak kanıtlanmış olması. Bütün derdimiz kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirerek sizin tunaWeb'ten en yüksek verimi almanız.

Bonus olarak, daha önce bayilerimizden gelen bir talebi de yazılıma eklemiş olduk. Formlar size mail olarak gelirken, konu başlığında sadece formun adı ve sıra numarası yazıyordu, şimdi bu alana bir de gönderen kişinin ismini (aslında formun ilk dolu elemanının/sorusunun değerini) eklemiş olduk. Bu sayede mailin detaylarını okumadan, konu başlığından gönderen kişiyi görebileceksiniz.

Form Modülü Yenilendi

Sizden gelen talepler doğrultusunda sürekli Tunaweb'i geliştirmeye devam ediyoruz. Her web sitesinin vazgeçilmez modülü olan form modülümüze bazı yenilikler ekledik ve yeniden hazırladık.

  • Bir satıra birden fazla form sorusu eklemeyi
  • Gelen form içinden düzenleme ekranına gitmeyi
  • Facebook reklamları için marketing dönüşüm takip kodu eklemeyi
  • Gelen formda konu başlığına formun ilk satırını eklemeyi
  • Gelen formda ilgili formun toplam kaç defa gönderildiğini öğreneceksiniz.

Canlı Destek Modülü

Günümüzde web sitelerinin ziyaretçilerini müşteriye çevirmesi ve müşteri memnuniyetini sağlaması için bir çok araç var. Oldukça etkili olan, ancak Türkiye’de henüz farkında olunmayan canlı destek sistemleri ise artık bir standart haline geliyor. Online Chat isimli canlı destek uygulaması ile, birçok özelliği, rakiplerine göre çok daha cüzi bir miktara –ve hatta kısıtlı bir ücretsiz sürümü de var- Türkçe dilinde alabiliyorsunuz. Son zamanlarda Türkiye’de yaptıkları çalışmalarla bizim de dikkatimizi çektiler ve biz de incelemek istedik.

Online Chat’i rakibi olduğu canlı destek yazılımlarından ayıran birçok özellik var. Öncelikle mobil uygulamasının olması ve bilgisayar başında değilken bile müşterilerinize yardımcı olabilmeniz çok önemli. JivoChat’in Android, iOS, Mac, Windows ve hatta internet tarayıcıda bile çalışan bir uygulaması var.

Ziyaretçiler İçin Anlık Çağrılar
Sitenizi mobil veya masaüstünde ziyaret eden ziyaretçiler, tek bir tıklamayla sizden bir çağrı isteyebilirler! 360 derece canlı destek, müşteri mutluluğunu en üst düzeye çıkaracak ve fırsatları kaçırmamanıza yardımcı olacaktır.

Otomatik Çevirmen
Yabancılarla kendi dilinizde sitenizde konuşun, JivoChat iletileri akıcı bir şekilde her iki yönde de çevirecektir.

Hızlı İfadeler ve Hazır Yanıtlar
Daha önce JivoChat’te gönderdiğiniz her mesaj saklanır, böylece daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca önceden yazılı mesajlar oluşturabilir ve bunları kısayol tuşlarını kullanarak gönderebilirsiniz.

İşaretçi
Ziyaretçileriniz için web sitenizdeki belirli öğeleri vurgulayın ve tam aradıklarının nerede olduğunu gösteren bir bağlantı paylaşın.

Sitenizi yavaşlatmıyor
JivoChat komut dosyaları zaman uyumsuz olarak yüklenir, bu nedenle sitenizin yükleme süresi hiçbir durumda etkilenmeyecektir.

Online Chati sitenize yüklemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 05425182094

İ[email protected]